Pvc Açma

HomePvc Açma

Pvc açma , tıkanıklığı açma robotu sayesinde profesyonel eleman ve ekipmalarımız ile pimaş borularda meydana gelen tıkanmaları KIRMADAN açıyoruz. PVC ismi artık Pimaş ismi ile özdeşleşmiştir peki bu Pimaş nedir? Halk arasında kanalizasyona bağlanan atık su gider borularınıza verilen isimdir. Pis su pimaşlarınızın içine atılan kağıtlar tuvaletinizi veya lavabonuzun borusunu bir müddet sonra tıkar. Sular banyonuzdan dışarı çıkana kadar hiçbirşey anlamazsınız. Gelişen teknolojiyle birlikte tesisat sektöründede yenilikler hızla gelişti. Yurt dışında üretilen bu makinalar artık Türkiye pazarında oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başladı. Kanal açma makineleri diye adlandırılan bu araçlar pimas yüzeyinde tıkanmaya yol açan atık maddeleri parçalayıp kanal borusuna göndermeye yarar. Yüzeyden zemine zarar vermeden etrafı kirletmeden çalışan pimaş , pvc  açma makinaları, borunuzun içinde tıkanıklığın tam bölgesini bulur ve temizler.PİMAŞ BORULARIN TIKANIKLIĞINDA PROFESYONEL YARDIM ALIN…

Benim pimaş borudaki tıkanıklık açılsında “ister kameralı ister kamerasız” deyip geçmeyin. Kamera ne işe yarar? Kanal, pvc  açma robotu denilen makina ile tıkanıklık açılır çokda güzel giderlerinizden su gitmeye başlar. Eskiden kamerasız açılan tıkanıklıkların çoğu 15 veya 20 gün sonra tekrar tıkanırdı nedeni açtığımız boruda ufak tefek kalıntılar kalabiliyordu tabi kamera sistemimiz olmadığı için boruda pislik kalmışmı pimaş neden tıkanmış içerisinde yağlanma varmı veya borunun içerisinde tahta veya inşaat zamanından kalma pislik varmı göremiyorduk. Ama şimdi açılan tıkanıklığı pimaşın içerisine gönderdiğimiz kamera ile ne kadar tıkanıklığı açmışız görebiliyoruz. İşi körü körüne yapmadan nerede pislik kalmış o noktaya tekrar makineyi gönderiyoruz.
Tıkalı pimaşın noktasal olarak tespiti yapılıp tamiri yapılır. Tıkalı bölgenin yer tespit işlemi çok fazla yerin kırılmasının önüne geçmiş olur. Ayrıca gönderilen kamera sayesinde atık su giderlerinin içerisindeki problemide görmüş olursunuz.

Tıkanan pimaş giderinin içerisine robot makine (kanal açma makinesi) gönderilerek hiçbir yer kırılmadan tıkanıklık açılır. Tıkalı bölgedeki yağlanma veya katı atıkları parçalayıp kanalizasyon borusuna gönderir.

Yüksek basınçlı yıkama makineleri ile pimaşların içerisindeki yağlanma çözülür. Bu genelde yemek firmaları, oteller ve restourantlarda sık sık yaşanan problemler arasındadır. Bulaşıklar yıkanırken birçok yağ benzeri atıklar gider borularından ana kanal borularının içerisine tahliye edilir. Ana pimaş tesisatta sıkıntı olmayabilir fakat lokal borularda aşırı yağlanma meydana gelebilir.Pvc açma işlemleri son sistem cihazlarla artık daha kolay..

Created by: DesignArc