Su Kaçağı Tesbiti

HomeSu Kaçağı Tesbiti

Su kaçağı tesbiti ,bulma özellikle gider borularında meydana gelen ve ulaşılması zor bölgelerde en doğru tespitlerin yapılması konusunda birçok yarar sağlamaktadır. Su kaçaklarının meydana gelmesinde etkili olan birden fazla faktör olmaktadır. Yeni döşenen bir gider hattınız varsa yanlış veya özenilmeden döşenmesi, tesisatta bağlantılarının yanlış yapılması gibi birçok etken kaçak oluşumlarına neden olan etken olabilmektedir. Tabi ki bu durumların hangi noktadan başladığını tespit etmek ve ona göre işleme başlamak zor olsa da her zaman su kaçağı bulma yöntemi ile bütün zor gibi görünen işlemlerinin en kolay şekilde çözümlenmesi sağlanmaktadır.

Bunun için yurt dışından özel olarak getirtilen bu cihazlar hiçbir bölgenin kırılmasına neden olacak işlemlere yer verilmeden tamamen profesyonellik içerisinde sorunların giderilmesi için çalışılmaktadır. Meydana gelen kaçakların bulunması için yapılan işlemlerde öncelikle gider borularına girilip su kaçağı bulma işleminin yapılmasını sağlayan cihazlar ile yapılan görüntüleme işlemleri sayesinde en hızlı şekilde meydana gelen kaçağın noktasal tespitleri yapılmaktadır.
Sonrasın da meydana gelen sorunun giderilmesi için devreye giren cihazlar ile var olan sorunun boyutuna göre en gerekli şekilde çözümlerin yapılması sağlanmaktadır. Hiçbir bölgenin kırılmasına gerek duyulmadan yapılan hasarsız onarımların hem hızlı bir şekilde kalıcı çözümler sunması hemde eskisinden daha sağlıklı gider hatlarına sahip olmanızın mümkün olması ile en fazla tercih edilen işlemlerin başında yer almaktadır. Sizde su kaçağı bulma yöntemi ile meydana gelen sorunlarınız karşısında daha iyi çözümlerin sunulmasını sağlamak istiyorsanız bu durumda yapmanız gereken numaralarımızı çevirmek kadar kolay olmaktadır.

Su kaçağı tesbiti işleminde öncelikle su kaçağının hangi tesisat güzergahında olduğunun tespit edilmesi gerekir. Yapılacak işlemler kısaca aşağıdaki gibidir.Dairenize geldiğimizde öncelikle su saatinin vanalarını kapatırız.
Bu işlemin ardından dairenizin mutfak bölümünün tezgah alt kısmında bulunan batarya muslukları varsa çamaşır makinesi musluğu ve diğer ıslak zeminlerde bulunan ara muslukları kapatılır.
Ardından kombinizden sıcak ve soğuk su hat vanaları kapatılır.
Banyo bataryasını sökülerek test pompamızı sıcak ya da soğuk su hatlarından birine bağlarız. Sırayla yapılan bu işlem esnasında hangi hatta su kaçağı var ise pompada bulunan manometre göstergesinde düşüş görülür ve su kaçağının hangi hatta olduğu tespit edilir.

Created by: DesignArc