Petek Temizliği

HomePetek Temizliği

Petek temizliği ,yıkama işlemleri zamanla kullanımdan dolayı peteğin içerisinde biriken pisliklerin temizlenme işlemleri olarak bilinmektedir. Bu pislikler sadece peteğin içerisinde değil tesisat borularının da birçok noktasında oluşan pisliklerin de temizlenmesi ile aslında genel bir bakım olarak düşünmek çok daha doğru olacaktır. Çoğu zaman gereksiz görülmesi yada ihmal edilmesi ile yaptırılmayan petek yıkama işlemleri nedeni ile birçok sorun yaşayarak bütün kışı sorunlar içerisinde geçirmemiz mümkün olabilmektedir.

En çok da var olan pisliklerin zamanla sertleşerek peteklerin içerisinde yapışması sonucunda ne kadar kombinin ayarını yükseltseniz bile ısınmayan hatta bazı noktaların tamamen soğuk bir şekilde kaldığını görmek can sıkıcı olsa gerek. Oluşma ihtimali olan bütün bu problemlerin yaşanmasına izin vermeden yaptıracağınız petek yıkama işlemleri ile artık ilk günkü petek sağlığına kavuşmanız mümkün olmaktadır. Yapılan bu işlemlerde basit cihazlar yada üstün körü yapılan işlemler olmadan tamamen yurt dışından özel olarak getirtilen petek temizleme makineleri ve kullanılan özel solüsyonlar sayesinde en zararsız işlemlerin yapılmasına neden olmaktadır.

Peteğin uygun bir noktasından içeri sokulan cihazlar ile içeri gönderilen solüsyonlar bütün bir noktada etkili olarak sadece pisliklerin yerinden sökülmesinde var olan diğer problemlerin de giderilmesi konusunda yapmış olduğu bakım sayesinde çok daha kaliteli bir şekilde petek yıkama işleminin yapılmasına neden olur. Sonrasında cihazlar ile bütün pisliğin çekilerek tamamlanan işlemler de peteklerin yerinden sökülmeden yada iki parçaya ayrılmadan en kaliteli ve profesyonel ekipmanlar ile petek yıkama işlemleriniz de bizi tercih kaliteli işlemlerimizden de yararlanmış olun.

Petek Temizliği Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Firmaların reklam politikaları içerisinde petek bakımlarının her yıl yapılması gerektiğini söyleseler de bu bilgi tam olarak doğru değil. Düzenli olarak 2 yılda bir yapılacak petek bakımı kombi tesisatınız için yeterlidir. Evinizde bulunan kalorifer petekleri eskisi kadar performanslı bir şekilde yanmadığında aşağıda yazılı şikâyetleri yaşıyorsanız tesisat borularında ve radyatörlerde tıkanma var demektir. Peteklerin az ısınma sebeplerinin %85`i kullanıcıların her yıl kombi bakımı yaptırırken petek temizliği yaptırmadıklarından kaynaklanır. İşte o belirtiler;

  • Peteklerin yarıdan aşağısı ısınmıyor ise
  • Petekler hiç ısıtmadığında ya da kombinin derecesini yüksek ayara getirdiğiniz halde
  • Peteklerin altı ısıtmıyorsa
  • En son petek hiç yanmıyorsa
  • Kombi sürekli kirlenmeden dolayı arıza yapıyorsa
  • Kalorifer peteklerinin 2 yıl veya daha uzun süredir hiç temizliği yapılmamış ise
  • Kombi filtresi sürekli tıkanıyorsa

Created by: DesignArc