Su Tesisatı

Yaşam alanlarını hemen hemen her noktasında kullanılmak zorunda olan su tesisatlarında problem yaşanması halinde, hayat katlanılmaz olmaktadır. Böyle durumlarda su tesisat problemlerini çözen firma arayışına gidilir. Gelişen teknoloji sayesinde su tesisatı sektöründe kullanılmaya başlayan makineler arıza tespitinde önemli gelişmeler kaydedilmesini sağlamıştır. Bu sayede de su tesisat sisteminde ortaya çıkan arızaları ararken boşu boşuna kırıp dökme işlemlerine son verilmiştir.

Su Tesisatı Kaçakları Neden Oluşur?

Su tesisat sorunları sırasında önemli olan konulardan bir diğeri de su tesisat kaçaklarının neden olduğudur. Tesisat kaçaklarının meydana gelmesinin birçok sebebi olabilir. Temiz su tesisat kaçaklarının genel olarak nedenleri şöyledir:

Şebeke hattından kaynaklanan su basıncının ani şekilde artması.
Tesisat için döşenmiş olan PVC borularının imalatında bazı hataların olması ve kalitesizliği.
Tesisatın döşenmesi sırasında tesisatçının boruların kaynak kısımlarını doğru şekilde birleştirmemesi.Temiz su tesisatındaki kaçakların sebepleri bu şekildedir. Pis su tesisatındaki kaçakların sebepleri ise şöyle sıralanabilir:Pimaş hattında meydana gelen çökmeler ve çatlaklar.
Boruların ek yerlerinde bulunan contaların işlevlerini gerektiği gibi yerine getirmemesi.
Gider tesisatındaki boruların tıkanması.
Tıkanıklığı açmak için kullanılan kimyasalların ve lavabo açıcılarının tesisata zarar vermesi.

Tesisat Kaçağı Var, Ne Yapmalıyız?

Su tesisatı sistemleri oldukça karmaşık olabilen tesisat sistemleridir. Meydana gelecek bir kaçak sorununda ise uzmandan destek alarak müdahale edilmesi şarttır. Günümüz teknolojileri ile temiz su tesisatı veya sıcak su tesisatında; kalorifer tesisatında meydana gelebilecek kaçaklar için son model cihazlar kullanılmaktadır. Sorunun yerini akustik dinleme cihazları sayesinde tespit eden İstanbul Tesisatın yetkili ustaları, kameralı görüntüleme sistemi ile sorunun kaynağına nokta atışı yapar. Bahsetmiş olduğumuz tesisatlarda kaçağın kendini kolay kolay belli etmediğini belirtmek gerekir. Bu yüzden tesisata gerektiği takdirde basınç uygulanarak, kaçağın kaynağının tespiti için gereken işlemler tekrarlanır. Sizlerde tesisat kaçağı sorunu karşısında çaresiz kaldıysanız, cihazla su kaçak tespiti yapan firmalardan destek almanızda fayda vardır.

Su Tesisatı Kaçağı Sorunu Nasıl Giderilmelidir?

Makineyle su tesisat problemlerini arama işlemleri sırasında kullanılan cihazlar yapılan çalışmaları hızlandırdığı gibi çok düşük maliyetli tamir işlemleri ortaya çıkardığından günümüzde oldukça rağbet görmektedir. Eski yöntemler kullanılarak tesisat sorunlarını çözüme kavuşturan firmalar işlerini tamamladıktan sonra arkalarında uzun ve masraflı bir tadilat süreci bırakmaktadırlar. Bu yüzden de kamera ile su tesisat arızası bulan tesisatçı ile iş yapmak hem evinizi hem de cebinizi korumaktadır.Demirtürk Sıhhi Tesisat profesyonel sıhhi tesisat çözümleri uygulayan bir firmadır. Makine ile su tesisat arızalarını çözüme kavuşturan firmamız, son teknoloji ekipmanlar ve konusunda uzman su tesisatçı ustalarımız sayesinde problemleri kısa sürede çözüme ulaştırarak sizleri sıhhi tesisat sorunlarından kurtarıyor. Demirtürk Sıhhi Tesisatçözümleri üreten firma arayışına bizimle son verebilirsiniz. İstanbul’da hem Avrupa, hem de Anadolu yakasında servis veren firmamız garantili su tesisat çözümleri uygulamalarıyla müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar sunmaktadır.

Yorumlar 0

Yorum Bırak