Bugün sizlere evde musluk tamiri nasıl yapılır bunun hakkında ufak bilgiler vermeye çalışacağız . Musluk tamiri püf noktaları nelerdir? hepimiz bilmek isteriz aslında.Evimiz de çoğu zaman damlatan musluklar ile başımız derttedir.Bu yüzden bazen küçük sorunlarda tesisatçı çağırmadan musluk sorunumuzu kendimiz çözebilmek isteriz.Musluk tamiri gibi bir tesisat işleminin o kadar da zor olmadığını söyleseydim.Evet ufak bilgiler ve biraz da yardım ile siz de bu sorununuzu çözebilirsiniz.Tabi ki musluk sorunumuz çok büyük değilse. Aksi halde evet sizlerin de profesyonel yardım alması gerekir.

Musluk Nasıl Tıkanır Çözümü Nedir?

Şimdi ise musluk tamiri yapmadan önce musluk neden tıkanır bunları inceleyeceğiz.

  • Sorunun musluk değişimi olduğu durumlarda ,
  • İngiliz anahtarı ve tornavidanın yanı sıra teflon adı verilen size uygun musluk başına ihtiyacınız vardır.
  • Böyle bir durumda yapmanız gereken :
  • İngiliz anahtarı aracılığıyla musluk başını komple yerinden çıkartmak.
  • Almış olduğumuz yeni musluk başının etrafına ince şeridi sardıktan sonra yerine takıyoruz ve tornavida aracılığıyla iyice sabitliyoruz.
  • Vanayı açıp kısa bir süre bekledikten sonra eğer profesyonel yardım almanızı gerektirecek kadar büyük bir sorun yoksa :
  • Musluğunuz olması gerektiği gibi çalışmaya başlayacaktır.
musluk tamiri yapan tesisatçı

Musluk Tamiri Nasıl Yapılır ?

Musluk tamiri için gerekli adımlarımıza başlıyoruz.Musluğunuz kapalıyken sürekli su damlatıyor, aç-kapa yaparken tutukluk yapıyor ve musluk nasıl tamir edilir diye düşünüyorsanız , sizin için hazırladığımız yöntemler aracılığıyla tamir işlemini artık kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Günlük hayatta bazen bazı durumlarda musluk contasını değiştirmek sorunu kesin olarak çözebilecekken , kimi durumlarda sorunu uzun vadeli çözmek için musluk takımının komple değişmesi gerekli olabilir. Bunun için yapılması gerekenleri şöyle özetleyelim :

  • Conta değiştirme veya yeni musluk takma işine girişmeden önce ilk olarak hem dairenizin genel vanasını hem de söz konusu musluğun altındaki vanayı kapayın. Vanayı kapadıktan sonra da musluğu açarak kalan suyun tamamen boşaldığından emin olun.

Sizler de musluk sorunları veya diğer tesisat çözümleri hakkında yardım almak istiyorsanız hemen bizi arayın.

Diğer soru ve sorunlarınız için ise gene sitemizden bilgi alabilirsiniz.

Blog sayfamıza giderek tesisat çözümlerine bakabilirsiniz.

Comments 0

Leave a Comment