Bugün sizlerle pimaç açma yönlemleri nelerdir bunlardan bahsedeceğiz. Kapalı pimaş nasıl açılır? Pimaş açarken nelere dikkat edilir ? Pimaş açma işlemi ne kadar sürer? Tıkalı alanların oluşması problemi pek de farkında olmadan istemeden ortaya çıkan fakat genelde kullanıcılara bağlı oldukça baş ağrıtan bir sorundur. Sudaki kireçten, katı maddelere ve çöp kutularına atılmaları gereken cisimlerin de bu yollardan atılması suretiyle sizlere sıkıntılar oluşturması oldukça mümkün bir durumdur.

Bunu belki de sayısız maddeler halinde sizlere sunabileceğimiz gibi asıl önemli olan durum ise bu konuda ne yapabileceğiniz hakkında bilgili ve bilinçli olmanızdır. Eski binalarda gider hatlarının aşırı zorlanması ve belli bir süre sonra artık tıkanıklığa neden olabilecek cisimlere karşı koyamayarak belli bir tabaka ve buna yapışan şeylerle o alandaki kısımdan gerekli gider işlemini gerçekleştirememesi kanal tıkanıklığına neden olmakla birlikte sizlerin canını sıkmaya yetecek bir durumdadır.

pimaş açma işlemi

Lavabonun Pimaşı Nasıl Tıkandı

Pimaş açma işleminde diğer konu ise lavabo pimaşı tıkanıklığıdır.Mutfak lavabonuzda veya giderinizde biriken yemek artıkları ve yağlar ya da banyonuzdaki lavaboda biriken sabun artıkları zamanla pimaş borularınızı tıkayabilir. Peki bu durumda pimaş açma işlemi nasıl yapılır ?Bu tıkanma neticesinde atık sular pimaştan ilerleyerek kanalizasyon sistemine gitmeyecek ve evinizin atık sular sonucu kirlenmesine neden olacaktır. Bu gibi durumlarda tıkanıklığın açılması için kanal açma makinelerini kullanan uzman bir firmanın yardımını istemek en mantıklı seçenek olacaktır. Kırmadan yapılan tıkanıklık tespiti ardından pimaş açma işlemi yapılabilir. Böylece tadilat masraflarından da kurtulursunuz.

Pimaş Açma İpuçları Nelerdir ?

  • Tıkalı pimaşın noktasal olarak tespiti yapıldıktan sonra tamiri yapılır. Tıkalı bölgenin yer tespit işlemi sayesinde çok fazla yerin kırılmasının önüne geçmiş olur. Ayrıca gönderilen kamera yoluyla, atık su giderlerinin içerisindeki problemi de görmüş olursunuz.
  • Tıkanan pimaş giderinin içerisine robot makine (kanal açma makinesi) gönderilerek, hiçbir yer kırılmadan tıkanıklık açılır. Tıkalı bölgedeki yağlanma veya katı atıkları parçalayıp kanalizasyon borusuna gönderir.
  • Yüksek basınçlı yıkama makineleri ile pimaşların içerisindeki yağlanma çözülür. Bu genelde yemek firmaları, oteller ve restoranlarda devamlı yaşanan problemler arasındadır. Bulaşıklar yıkanırken birçok yağ benzeri atıklar gider borularından ana kanal borularının içerisine tahliye edilir. Ana pimaş tesisatında sıkıntı olmayabilir ancak lokal borularda aşırı yağlanma meydana gelebilir.

Daha fazla bilgi almak için hemen bizi arayın.

Tüm bu işlemlerin dışında tesisat sorunlarınız için blog sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Comments 0

Leave a Comment