Bu yazımızda sizlerle tuvalet tıkanıklığı açma , tıkanıklık açma , tuvalet kokusu gibi günlük hayatta karşılaştığımız sorunlardan bahsedeceğiz.Evimizde başımıza gelebilecek belki de en tatsız sorunlardan biridir tıkalı tuvalet.Peki tuvalet tıkanıklığı açma nasıl yapılır? Uğraşması can sıkıcı olduğundan dolayı en basit ve en çabuk çözümler aramaya yöneliriz. Hemen her evin başına gelebilen bir sorundur tıkalı tuvalet. Böyle bir durumda aklımıza ilk gelen soru ‘tıkalı tuvalet nasıl açılır?’ sorusudur. Burada sizinle işinize yarayabilecek birkaç öneri paylaşmak istiyoruz.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Nedenleri ve Çözümü ?

Tuvaletler hatalı kullanım veya özensiz temizlik sonucu tıkanabilir. Tıkanan tuvaletler ise kötü tuvalet kokusu demektir.Klozetin içine atılan fazla miktardaki tuvalet kağıtları, çocuk bezleri, hijyenik pedler , temizlik bezleri, saç veya izmarit birikintileri ve küçük çocukların atabileceği oyuncaklar zamanla tıkanmaya sebep olur. Bu durumda ilk yapmanız gereken sadece bir kez sifonu çekmektir. Birden fazla çekilen sifon, tuvaletin taşmasına sebep olabilir. Sifonu çektikten sona dikkat etmeniz gereken husus, tuvaletin hangi hızla geri dolduğudur. Eğer tuvalet hızlıca geri doluyorsa tıkanıklık yakın mesafede, eğer bir süre sonra yavaş dolmaya başlıyorsa tıkanıklık daha uzak bir mesafede demektir. Bu işlemden sonra takip edebileceğiniz adımlar:

  • İlk olarak ihtiyaç duyacağınız alet tuvalet pompasıdır. Tuvalet pompasını kullanırken klozetin içinde su olup olmadığını kontrol edin. Pompanın çalışması için tuvalette su olması gereklidir.
  • Tıkanıklık daha uzak bir mesafede ise, ince tel elbise askısını düğüm yerinden çözerek ucuna fazla kalın olmayan bir bez bağlayın. Daha sonra askıyı klozetin içine sokarak ileriye ve geriye doğru hareket ettirin ve tıkanıklığın olduğu yeri bulup açın.
  • Doğal yöntemlerle açmayı tercih ediyorsanız, bir çay bardağı karbonat, 1 su bardağı sirke ve sıcak suyu klozetin içine dökün. Bu karışımı yaklaşık 2 ya da 3 saat kadar bekletin. Burada hatırlamanız gereken husus, sirke ve karbonat karışımının sadece organik cisimlerin erimesini sağlayacağıdır.
  • Kimyasal açıcı denemek istiyorsanız, yoğun kıvamlı çamaşır suyu gibi bir ürün deneyebilirsiniz. Bu yöntem tuvalet kağıdı, hijyenik ped, saç ve izmarit kalıntılarını eritmekte etkili olacaktır. Daha sonra tuvalet açıcıyı birkaç saat ya da bir gece boyunca klozetin içinde bekletmelisiniz. Bu süre boyunca tuvalet kullanılmamalı, tuvalet açıcının çıkardığı koku solunulmamalıdır.

Hızlı teknik servis için bizi hemen arayın. Detaylı bilgi için…

Comments 0

Leave a Comment