Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır?

Borular genellikle yanlış kullanımdan dolayı tıkanır .Boru tıkanıklığı açma işlemi için bilgilere ihtiyaç duyarız.Sizde tıkanıklığı açma yolları ile ilgili bilgi almak istiyorsanız doğru adrestesiniz.Günlük hayatta bazı sorunlarla karşılaşırız.

  • Evlerde lavabo ve mutfak tezgahlarının uzun süre yağ artıklarına maruz kalması
  • Mutfak gideri içerisine kahve, mısır, patates  gibi yabancı maddeler kaçması
  • Banyo ve tuvalet giderlerinde erimeyen kâğıt veya ıslak mendiller 
  • Saçlar

Tüm bu maddeler boru tıkanıklıklarına neden olmaktadır.Ancak tıkanmalar ile ilgili bilgi almadan önce temizliğe özen göstermeliyiz. Bu tarz tıkanıklık , tesisat gibi problemlerle sık sık karsılaşmamak için çözüm kolaydır.Evimizdeki banyo , tuvalet gibi yerleri temiz kullanmaya özen göstermeliyiz.Peki bu nasıl olur? Tabi ki banyo sonrası banyoda kalan arta kalan saç artıklarını temizleyerek.Lavabolarda kullandığımız peçeteleri giderlere değil çöp kutusuna atarak.Sonrasında tıkanıklık sorunlarının önüne geçmeyi hedeflemiş oluruz.Çünkü sizin de bildiğiniz üzere temiz bakılmayan giderler ancak tıkanır.

boru tıkanıklıgı açma
Tıkanık Kırmadan Dökmeden Nasıl Açılır?

Borular bir boru tıkanıklığı durumu yaşandığında kaçak mutlaka aynı yerden veya başka bir yerden taşarak kendini ele verecektir. Borudan gider dışına kadar biriken su yavaşça azalıyorsa dikkat. Tıkanıklığın uzak bir boruda olma ihtimalini de düşünebiliriz.

Eğer boru tıkanıklığı sağlayan maddeyi görebilir ve çıkarabilirsek suyun gidişini beklemeli ve ardından gider içerisini bol su ile temizlemeliyiz.

Tıkanıklık yaşanan boruyu bir sopa ile kontrol edebiliriz. Ama tıkanan yeri asla sopa ile gider içerisine doğru itmemeliyiz.Eğer itersek tıkanıklık yaşanan bölgeyi daha çok tıkamış ve tıkanıklık olmasını sağlamış oluruz.

Pompa, bazı durumlarda işe yarayabilir. Geniş ağızlı bir pompa ile boru giderine basınç uygulayabilir ve boru tıkanıklığı olan bölgeyi açabiliriz.Boru tıkanıklığı açma işlemi kolay bir işlem değildir.Yeterli bilginiz yoksa bizden tıkanıklık açma işlemi için destek alabilirsiniz.

Kimyasallar kullanılarak gider açma işlemi uygulayabiliriz. Birkaç poşet lavabo açıcı maddeyi tıkanıklık yaşandığından şüphelendiğimiz yere dökünüz.Ardından sıcak su ile tıkanıklığı gidermeye çalışmak etkili bir yöntem olabilir.Bu sayede tıkanıklık , tıkanıklığı açma gibi konularda bilgi sahibi olmuş oluruz.Kırmadan boru tıkanıklığı açma yolları için bu kısa yollardan faydalanabilirsiniz.Çözüm bulamazsanız bizi arayabilirsiniz.Biz uzman ekibimiz ile tesisatınıza herhangi bir zarar vermeden çözüyoruz.Kırmadan tıkanıklığı açma işlemini son sistem cihazlarımızla kısa sürede düzeltebiliriz.Hakkımızda daha fazla bilgi almak için diğer blog sayfası yazılarımızı okuyabilirsiniz.Bu sayede siz de tesisat çözümleri hakkında püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Comments 0

Leave a Comment