Bu yazımızda sizlerle su kaçağı tespiti nasıl yapılır onu göreceğiz.Kırmadan cihazla su kaçağı bulma nasıl olur bundan bahsedeceğiz.Siz de kırmadan su kaçağı tespiti yaptırmak istiyorsanız bizi hemen arayın.Peki kendimiz su kaçağı tespiti yapabilir miyiz? Tabi ki profesyonel tesisat ekibi olan bizlerden yardım almanız daha iyi olur.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Öncelikle tesisata bağlanan su tesisatı test pompaları ile sızdırmazlık testleri yapılmaktadır. Yapılan testlerde eğer su sızıntısı şebeke suyundan ise dinleme cihazı ile patlak olan borunun noktası tek fayans kırılarak bulunur. Temiz su kaçağının belirtisi ise alt kısma ( alt kata ) devamlı bir şekilde suyun hiç eksilmeden aynı tempoda akması olarak gözlemlenebilir. Bu ilk adım test aşamasının amacı temiz su boruların sızdırmazlığından emin olmaktır. İkinci adımda kullanım suyu alanlarına bakılır ; tuvalet gideri , banyo gideri , süzgeç gideri, lavabo gideri ve çamaşır makine giderlerine salınan kamera ile su sızmaları ekranda kontrol edilerek kırmadan cihazla bulunmaktadır.  

İki adımda suyun yoğun kullanım alanlarında oluşan kaçakların bulma aşamasından bahsettik üçüncü adımda ise suyun yoğun olarak geçmediği fakat oradaki yapıda bulunan açıklar nedeni ile kullanım olduğunda suyun sızma yapıp tahribatlar oluşturması da mümkündür. Örnek olarak banyo fayanslarının arasında derz dolgularda boşluklar bulunması veya bu derzler zamana yenik düşecek kadar yıpranması su kaçağı oluşturabilmektedir. O bölge su ile kullanıldığında su beton içine geçerek su kaçağı oluşturmaktadır. Bu tür oluşumları göz ile görmek bazen mümkün değildir firmamızda bulunan termal görüntü alma kamerası ile suyun yayılmasını ve yoğunluğunu ekranda görebiliyoruz.

Son adım olan cihazla su kaçağının bulunması zor olan kombi su eksiltmesin den doğan kombi su kaçaklarıdır. Bu tür sorunlara firmamız ilaçla kapama tedavisi uygulamaktadır. Garantili olarak uygulama yapan firmamız kombi kaçaklarını 24 saat içerisinde kapatıyor üstelik hiç bir yer kırılmadan kimyasal ürün ile yapıyoruz. Çoğunlukla müşterilerimizin kafasında soru işaretleri kalıyor veya kısaca güvenmiyorlar. Ancak ilaç olayına ancak biz kapama garantisi sunuyoruz üstelik bir günde kimyasal ilaçla su kaçağını kapatıyoruz. İlaç hakkında ayrıntılı bilgiyi size en yakın ofisimizi arayarak ulaşabilirsiniz.   

Daha fazla bilgi almak ve tesisat çözümleri bulmak için blog yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Comments 0

Leave a Comment