Bu yazımızda sizlerle koku tespiti neden kaynaklanır veya koku tespiti nasıl yapılır bunu aktaracağız.İstenmeyen kokular bizi her zaman zora sokmaktadır.En olmadık zamanlarda tuvalet giderlerinde oluşan koku ise bir kaç püf nokta ile temizlenmektedir.Gelin hep beraber koku tespiti çözümlerini inceleyelim.

koku tespiti tuvalet kokuları

Tuvalet Koku Tesbiti

Atık su giderlerinden gelen kötü kokuları engellemek için öncelikle sifon bağlantılarının kontrol edilmesi gerekir. Sifon, lavabodan gelen suyu gidere taşıyan ve akordeon şeklinde kıvrılma özelliğine sahip (körüklü) olan borudur.
Körüklü sifonun, gider borusuyla bağlantısında herhangi bir aralık kalmamalıdır. Burada kalan bir açıklık, giderdeki kötü kokuları eve taşıyacaktır. Bunu engellemek için gider borusunun girişine plastik conta (takoz) takılmalıdır. Eğer conta zaten takılıysa sağlamlığı kontrol edilmeli, gerekirse değiştirilmelidir. Sifon ucu conta içinde yeterince ittirilerek, gidere sıkı bir şekilde takılmalıdır.

Sifon körüklü bölümünden kıvrılıp “U” harfine benzer bir şekil aldırılarak “es” oluşturulmalıdır.

Bu şekilde çukurda kalan bölgede su birikecek ve bu biriken su sayesinde gider borusundan gelen kötü kokulu hava lavaboya ulaşamayacaktır.

Kötü Kokulara Son Sende Koku Tespiti Yaptır

Lavaboda yaşanan koku problemlerinin en büyük nedeni sifonda es verilmemesinden kaynaklanmaktadır.
Yukarıdaki adımların uygulanmasına rağmen lavabodan hala kötü kokular geliyorsa ve tüm çabalarınıza rağmen kötü kokulardan kurtulamazsanız bir uzman bir tesisat servisine giderleri kontrol ettirip, tıkanıklık varsa tamir ettirmeniz gerekebilir.Böylece banyo lavabo gider kötü koku problemini çözmüş olursunuz.

Bunun dışında oluşan kötü kokular için tespit yaptırmak veya başka tesisat sorunları için hemen ara ve bize ulaş.

Comments 0

Leave a Comment